“Bitcoin Boğaları 250,000 Dolara Ulaşacak!”, Ripple’ın Son Hamlesi, Binance ve Ethereum Ayrılığı

Bitcoin

2013 basımı “Bitcoin Explained Simply” kitabının yazarı, Bitcoin’in üçüncü bir yükselişe geçip 250,000 doları göreceğine dair inancını sürdürüyor. The Next Billion Seconds podcast’inde konuşan Mark Jeffrey kripto ayı piyasasını 2000’de patlayan dot-com balonuyla karşılaştırdı.

“Bence bunun 90’lar sonu 2000’ler başı gibi dot com yükselişi ve düşüşünden pek bir farkı yok. Kripto dünyasında benzer bir süreçten çok daha sıkışık bir zaman dilimi içerisinde geçtik.

Bence insanlar fazla coştular ve haddinden fazla açıldılar, ardından da korktular. Ancak benzer değişkenlikler ve düşüşler geleneksel sektörlerde de görülüyor yani bu durum kriptoya özel değil. Bence kripto dünyasını belli bir yere kadar etkiliyor…

Bu hikâyenin sonu değil. Bu yalnızca ortası, ikinci perde. Üçüncü perde Jedi’ın Dönüşü.”

Ripple

Ripple blockchain, kripto para ve dijital ödeme yöntemlerinin araştırılmasına ayrılmış yeni bir program açması için Kansan Üniversitesi’ne 2 milyon dolar bağışta bulundu.

“Hediye Kansas Mühendislik Üniversitesi’nin Bilgi ve Haberleşme Teknoloji Merkezine 5 yıl boyunca her yıl 400,000 dolar sağlayacak. Araştırma konularına ve odak noktalarına Kansas Üniversitesi karar verecek. İhtiyaç durumda Ripple Kansas Üniversitesi öğrencileri ve çalışanlarıyla beraber çalışacak.”

Kansas Üniversitesi Ripple’ın yeni projesi University Blockchain Researh Initiative’in desteklediği 11 üniversiteden biri.

Binance Chain

Binance CEO’su Changpeng Zhao kendi blockchainlerini (Binance Chain) ve merkezsiz borsasını (Binance DEX) iki haftada yada daha kısa sürede açabilmek için ekibinin fazla mesai yaptığını söyledi.

Binance kendi yerel tokenı Binance Coin’i (BNB) Ethereum ağından alıp Binance Chain’e taşıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!